Kosova - Rajoni

Rama i pergjigjet Isa Mustafes: Kush flet per Jugosllavi, ka jetuar gjate atje

Kryeministri shqiptar, Edi Rama në konferencën për shtyp pas takimit në Ohër me kryeministrat e Maqedonisë së Veriut Zoran Zaev dhe me presidentin serb Aleksandar Vuçiq, ka komentuar deklaratat e kreut të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa i cili tha kjo iniciativë çon në krijimin e një “Mini-Jugosllavie”.

Rama tha se kush flet për Jugosllavi mbase ka jetuar shumë gjatë aty.

“Kush flet për Jugosllavi mbase ka jetuar shumë gjatë aty, sepse unë nuk kam jetuar dhe nuk kam asnjë kujtim. Kush flet për një Shqipëri të Madhe duhet të heshtë.

Nuk ka mundësi që unë të jem edhe mini jugosllav edhe shqiptaro-madh, jam një qytetar evropian”- tha Rama.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close