Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta, Informacione nga Shqiperia

Aksioni ne “Astir”, IKMT nxjerr bilancin: Jane prishur 24 objekte deri tani

TIRANË
Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit ka dhënë informacion për objektet, të cilat janë prishur deri tani në zonën e “Astirit”. Me një shënim më “Facebook”, IKMT-ja se aktualisht janë prishur 24 banesa, ndërsa nëntë të tjera priten të prishen po gjatë ditës së sotme.

Njoftimi i IKMT-së
IKMT: Të 33 objektet do të prishen sot. Prej mëngjesit te sotëm IKMT ka nisur prishjen e 33 objekteve ne zonën e “Astir”. Deri në këto momente janë prishur 24 objekte, prej të cilave 8 objekte 2 katëshe, 4 tre katëshe dhe 12 nje katëshe. Objektet e tjera janë ne proces dhe do te prishen të gjitha brënda ditës së sotme.

Leave A Reply

Your email address will not be published.