Bota

Putin pritet të vizitojë Turqinë në fillim të vitit 2020

Vladimir Putin pritet të vizitojë Turqinë në javën e parë të janarit, sipas këshilltarit të lartë të Rexhep Taip Erdogan.

Ibrahim Kalin, u shpreh gjithashtu për televizionin shtetëror TRT Haber, që presidentët e Turqisë dhe Rusisë do të diskutojnë çështje energjetike, përfshirë tubacionin e gazit TurkStream.

Ata gjithashtu do t’i referohen detajeve të marrëveshjes dyjavore midis dy vendeve për tërheqjen e kurdeve nga kufiri turk me Sirinë.

Kujtojmë që ditët e fundit, Taip Erdogan ishte në Uashington dhe u takua me Donald Trump, me të cilin diskutoi, ndër të tjera, blerjen e sistemeve të armëve S-400 të Turqisë nga Rusia.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!
Tags

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close