Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta, Informacione nga Shqiperia

Policia bllokon 3 500 kg droge, arrestohen gjashte shqiptare

Një aksion policor i realizuar në qytetin e Murillo de Gállego Y Agüero, realizuar në qytetin e Murillo de Gállego Y Agüero, çoi në sekuestrimin e rreth 16 mijë bimëve narkotike marijuanë e ndarë në dy plantacione të ndryshme

6 shtetas shqiptarë janë arrestuar nga policia spanjolle gjatë një operacioni të organizuar mëngjesin e kësaj të shtune.

Droga është e barasvlershme me rreth 3.500 kilogramë. Hetimi u drejtua nga Njësia e Drogës dhe Krimit të Organizuar (Udyco) e Madridit, ndërsa në aksion morën pjesë edhe agjentë nga Stacioni Policor Huesca.

Leave A Reply

Your email address will not be published.