Sport

Inagurohet stadiumi i ri, Rama: E kam enderruar gjate kete moment

Kryeministri Edi Rama në fjalën e tij në inagurimin e stadiumit e ri të Kombëtares së Shqipërisë, “Arena Kombetare” tha se e ka pritur këtë moment prej vitesh.

“E kam pritur këtë moment prej shumë vitesh, e kam ëndërruar shumë gjatë. E gjithë kjo nuk do ishte e mundur pa disa të tjerë.

Ne kemi bërë më shumë se një stadium fantastik . Stadiumi është ndërtuar për futbollin, krijon jetë sociale dhe punësim .

Stadiumi u përket sportistëve, turistëve, monument i hartës turistiketë Tiranës. Koha do të flasë vetë për stadiumin, nuk dua ta zgjas më tej”, tha ai.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close