Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta, Informacione nga Shqiperia

Nuk ndalen lekundjet, termet 4.8 balle ne mesnate ne Durres dhe Tirane

0

Lekundje te forta jane regjistruar ne mesnate ne Tirane dhe ne Durres nga nje tjeter termet.

Sipas te dhenave paraprake behet fjale per nje fuqi prej 4.8 balle.

Epiqendra e termetit mesohet se ka qene ne zonen mes Maminasit dhe Durresit me konkretisht ne Rubjeke.

Ministria e Mbrojtjes ne nje reagim ne lidhje me ngjarjen, tha se sipas IGJEUM, forca e lekundjes ka qene 4.8 balle rihter.

Fenomeni ka ndodhur 25 kilometer nga Tirana dhe 8 kilometer nga Durresi./lajmifundit.al

Leave A Reply

Your email address will not be published.