Lajmi Fundit
Lajmi Fundit, Lajme Shqip, Gazeta, Informacione nga Shqiperia

Basha: Mirenjohje per mbeshtetjen humanitare nga KE

Basha ka falenderuar Komisionin Europian dhe Presidenten Von der Leyen për ndihmën e dhënë Shqipërisë pas tërmetit të 26 nëntorit.

Me anë të një postimi në “twitter” ai shpreh mirënjohjen për mbështetjen humanitare në këto kohë të vështira, pas tërmetit që la të pastrehë mijëra persona.

Postimi i plotë:

“Mirënjohës për mbështetjen humanitare nga Ursula von der Leyen dhe Komisioni Europian në këto kohë të vështira pas tërmetit të 26 Nëntorit i cili ka lënë me mijëra të pastrehë dhe në nevojë urgjente për strehim dhe shërbime”, shkruan kreu i PD-së.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave A Reply

Your email address will not be published.