Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta, Informacione nga Shqiperia

Tërmet 4.6 Rihter në Greqi, lekundjet ne thellesi 28 km te tokes

Një tërmet me magnitidë 4.6 të shkallës Rihter është shënuar pranë Kretës mëngjesin e sotëm, në orën 10:45 (me orën lokale).

Sipas Institutit Sizmologjik grek, thellësi ishte 28 km dhe epiqendra 28 km nga Skafia.

Disa minuta më pas, në të njëjtën zonë u shënua një tjetër goditje me magnitudë 3.9 të shkallës Rihter.

Deri më tani, nga mediat greke nuk ka raportime për dëme materiale.

Leave A Reply

Your email address will not be published.