Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta, Informacione nga Shqiperia

Ndihma per termetin, Rama takohet ne Turqi me Recep Tayip Erdogan

Kryeministri Edi Rama është takuar ditën e sotme në Turqi me presidentin e Turqisë Recep Tayip Erdogan.

“Me Erdogan do të jemi të dielën me konferencën e madhe të investitorëve në Stamboll, të besimit mysliman”, deklaroi Rama dy ditë më parë.

Ky takim vjen pas tërmetit katastrofik të 26 nëntorit, që gjunjëzoi Shqipërinë, duke lënë 51 të vdekur, qindra të plagosur dhe mijëra ndërtesa të shkatërruara.

Menjëherë pas tërmetit tragjik, Presidenti i Turqisë, Erdogan, ishte ndër të parët që u solidarizua me popullin shqiptar, ndërsa premtoi edhe ndërtimin e 500 shtëpive të reja për të prekurit.

1 Comment
  1. Erald says

    Ndjese per te demtuarit .Zgjidhje sa ma te mire per te demtuarit nga termeti.
    Lerini diktatoret, e pushtuesit qe na kan ba me nderru fe, dhe me luftu perkrah injorances e sot na therrasin vllazen, duke luftu ne krah te injorances dhe qeverise osmane duke perhap injorance. Ku njerezi ndjekin marrinat antinjerzore te nje krimineli si muhameti, qe ka vrare dhe njerez.

Leave A Reply

Your email address will not be published.