Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta, Informacione nga Shqiperia

Kili, Avioni ushtarak me 38 persona ne bord zhduket ne menyre te mistershme nga radari

Një aeroplan ushtarak kilian me 38 persona në bord u zhduk nga radari pasi u ngrit nga jugu i vendit me4 destinacion një bazë në Antarktidë.

Lajmi u konfirmua nga Forcat Ajrore të Kilit.

Sipas informacionit zyrtar, nga 17 prej personave në bord ishin anëtarë të ekuipazhit kurse 21 të tjerët ishin pasagjerë.

“Aeroplani C-130 Hercules u zhduk nga radarët në orën 18:13 pasdite dhe shpejt në kërkim të tij u vunë gjuajtës të tjerë të marinës kiliane.

Leave A Reply

Your email address will not be published.