Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta, Informacione nga Shqiperia

Mbappe në Rusi? Trajneri i Rubin Kazan tenton ‘çmendurinë’

RUSI

Ish- trajneri i Rusisë Leonid Slutsky ka zgjedhur Mbappe si lojtarin ideal për ekipin e tij, Rubin Kazan.

Nuk dihet pse Slutsky ka bërë këtë deklaratë në një kohë kur ylli i PSG dhe kampioni i botës Mbappe po refuzon ekipe si Real Madrid.

‘Ndershmërisht do të thojë që Messi dhe Ronaldo janë opsione në sipërfaqe. Por unë do të merrja Mbappe. E para, është më i shtrenjtë, si dhe më i riu, më i shpejti dhe më premtuesi.’- thotë Slutsky.

Jo pak lojtarë të talentuar zgjodhën disa vite më parë të luanin në Rusi si Hulk apo Willian. Por më pas u larguan.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave A Reply

Your email address will not be published.