Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta, Informacione nga Shqiperia

Termeti ne Kosove, lekundja 4.3 balle u ndje ne disa qytete

Panik në Kosovë pasditën e kësaj të mërkure. Një lëkundje e fortë e tokës është ndjerë rreth orës 17:32 minuta në disa qytete të vendit.

Tërmeti ka qënë me magnitudë 4.3 sipas shkallës richter. Epiqendra e tërmetit është regjistruar në komunën e Zubin Potokut në Mitrovicë.

Përvec frikës ende nuk ka raportime për dëme materiale apo të lënduar.

Zona e Ballkanit në muajt e fundit ka qenë vater lëkundjesh duke nisur jo vetëm nga tërmetet e forta në Shqipëri por edhe disa tërmete me mangnitudë mbi 4.5 ballë në Bosnjë, Bullgari dhe Greqi.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave A Reply

Your email address will not be published.