Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta, Informacione nga Shqiperia

“Mu nda zemra në dysh!” Fifi tregon historinë e dashurisë me Xh…, që nuk nisi kurrë

Këngëtarja e njohur Fifi ka publikuar këngën e saj më të re që pas pjesëmarrjes në festivalin “Kënga Magjike”.

E ftuar në “Klanifornia” ajo bëri promovimin e këngës më të fundit, “Q aj”, ku zbuloi edhe detaje rreth tekstit dhe mesazhit të saj.

Fifi u shpreh e vendosur se pas atyre momenteve kur i është ndarë zemra në d ysh, tashmë nuk do të lejojë dikë të luajë me të.

“Dua të flas pak për këtë këngë. Është këngë që e kam shkruajtur pas gjithë atyre momenteve që më është nda rë zemra në dysh. Mendova që duhet të dilte një këngë si kënga “Qaj”. Në të them që dua të bëhem mirë dhe se nuk do të lë më asnjë njeri që të luajë me mua. Zakonisht ne femrat edhe i mbajmë lo tët dhe në këtë rast është shpë rthe o lot vu, nxirre të keqen edhe nisja ditës tjetër me pozitivitet.”

Këngëtarja tregoi dhe historinë e saj të dashurisë me një person me inicialin Xh, të cilin e ka dashur:

“Ta tregoj për 10 sekonda. Nuk nisi kurrë. Thjesht kam dashuruar unë, m’u desh të kuptoja që nuk do të isha ndonjëherë me të dhe i kam ushqyer vetes një dashuri të pamundur. Në fakt nesër ne nuk e dimë se ç’mund të ndodhë, por ajo dashuri mua më ka bërë shumë mirë. Faleminderit”.

Epo të paktën ne dolëm të fituar nga kjo histori, pasi jemi me fat që dëgjojmë këngët e bukura të Fifit, të cilat janë tepër personale.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave A Reply

Your email address will not be published.