Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta, Informacione nga Shqiperia

“S`kanë pse ndjehen të ofenduara”, Alketa Vejsiu u përgjigjet kritikave për deklaratën në Sanremo

Alketa Vejsiu iu përgjigj kritikave në lidhje me deklaratën e saj e cila ka shkaktuar shumë reagim tek opinioni publik.

Në Sanremo, ajo u shpreh se ishte e vetmja grua që ishte drejtuese artisike dhe prezantuese e festivalit.

Kjo ka shkaktuar pakënaqësi te disa prezantuese që kanë drejtuar më parë Festivalin në RTSH. Në lidhje me këtë Alketa u përgjigj kështu:

“Gratë nuk kanë pse të ndjehen të ofenduara. Unë isha drejtuese artistike dhe drejtuese e festivalit dhe nuk kisha një burrë në krah. Më shume duhej te mërzitej Vera Grabocka por nuk e bëri.

Nuk ka askush pse të ndjehet e ofenduar. Unë kam respekt për ata që kanë prezantuar më parë por shoh ligësi të madhe. Lufta e grave ndaj grave është e fortë.”

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave A Reply

Your email address will not be published.