Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta, Informacione nga Shqiperia

Zjarr në Uzinën e Përpunimit të Naftës, Ballshi mbulohet nga tymi

Që në orët e para të mëngjesit qyteti i Ballshit është mbuluar nga tymi, pasi ka rënë zjarr në Uzinën e Përpunimit të Thellë të Naftës, ndërsa u raportua edhe për një punëtor të plagosur.

Sipas policisë, zjarri ka rënë rreth orës 07:20 në repartin e “Koksit”, ku digjen mbetjet toksike të naftës.

 

 

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave A Reply

Your email address will not be published.