Bota

Policia qellon me arme protestuesit, nje i plagosur

Një polic ka qëlluar një protestues gjatë një dite tjetër demonstrimesh të dhunshme në Hong Kong.

Pamjet e postuara në Facebook treguan që oficeri duke tërhequr armën e tij para se të përplaset me një burrë në një pengesë rrugore.

Kur një burrë tjetër u afrua i veshur me një maskë në fytyrë, oficeri qëlloi ndaj tij, duke e goditur në bark.

Ndërsa vazhdoi rrëmuja, oficeri gjuajti dy herë të tjera – megjithëse policia tha që vetëm një person ishte plagosur në total.

Gjatë ditës ka pasur një sërë pëplasjesh të tjera, me policinë që gjuajnë plumba gome dhe gaz lotsjellës në pjesë të tjera të Hong Kong-ut.

Në një moment, u shpërnda gaz lotsjellës në rrethin qendror të biznesit – një dukuri e rrallë gjatë orarit të punës në një ditë të javës.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close