Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta, Informacione nga Shqiperia

Humbem 51 vellezer e motra, Erdogan: E ngreme Shqiperine ne kembe

Kryeministri Edi Rama ka publikuar në “Facebook” fjalën e presidentit të Turqisë, Rexhep Taip Erdogan ku trajton ceshtjen e tërmetit në Shqipëri.

Presidenti turk Erdogan thotë në fillim të fjalës së në këtë tërmet kanë humbur jetën 51 vëllezër dhe motra tanë.

Ai i shpreh ngushëllime popullit shqiptar dhe thotë që ka qenë në kontakte të shpeshta me Ramën.

#TiNukdojeshKurrëVetëm 😢👐🇦🇱Stamboll, apeli Presidentit Erdogan për Shqipërinë në Konferencën Ndërkombëtare të Nivelit të Lartë mbi investimet publike e private🇹🇷🤝🇦🇱https://e-albania.al/dhuro/

Gepostet von Edi Rama am Sonntag, 8. Dezember 2019

Leave A Reply

Your email address will not be published.