Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta, Informacione nga Shqiperia

Ecte me 276 km/h, piloti portugez humb jetën gjatë garës

Gara më e famshme “off road”, ajo e Gakar ka shënuar një tjetër viktimë.

Piloti portugez, Paulo Goncalves ka humbur jetën në etapën e shtatë, pas një aksidenti fatal. Ai është rrezuar me një shpejtësi 276 km/h, duke konfirmuar rrezikshmërinë e kësaj gare.

Piloti i skuderisë Hero, është gjetur pa jetë nga kolegë të tij, ndërsa transportimi në spital ka rezultuar i kotë.

Goncalves është viktima e dytë, që ka viti 2015, ndërsa Dakar numëron me qindra persona që kanë humbur jetën mes pilotëve dhe tifozëve.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave A Reply

Your email address will not be published.